Error: No CURL Found - Social Networks AutoPoster needs the CURL PHP extension. Please install it or contact your hosting company to install it.

mıhlama nasıl yapılır | Yemek Tarifleri | Yemek Tarifi | Yemek Tarifleri Sitesi

Karadeniz usulü Mıhlama Nasıl Yapılır ?

Karadeniz usulü Mıhlama Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar. Mutfağım Hoşgeldiniz bugün sizlere Karadeniz yöresine ait mıhlama yapımının göstereceğim. Bunun içine iki kaşık. Tereyağını tavaya alalım. yalnız eridikten sonra iyice eridikten sonra
Hocamızın 6. Her zaman kısık olacak bu durumda. iki buçuk yemek kaşığı benim tahta kaşığın olduğu için bir yemek kaşığı kadardır. Bu kaşık ölçüm Onun için dolu dolu iki buçuk yemek kaşığı Mısır unu ile mısır ununu yala iyice kavuruyoruz ve burada Muhlama yapmak gerçekten incelik İster Karadenizli bir Karadenizli olarak muhlamayı çok yapan biri olarak tam kıvamında sizlerle paylaşıyorum. Muhlama mısır unu çok kısık ateşte şu rengi alana kadar kavurma mız gerekiyor. Yaklaşık 2 su bardağına yakın.
Su kullanacağız suyunu şöyle ayarlamamız gerekiyor. Yani Birden döküyoruz. Suyunu kıvamını ayarla ya ayarla ya yavaş yavaş dökeceğiz. Suyunu sulu veya katı olabilir. O yüzden biraz dökelim bakalım tekrar dökelim bakalım o şekilde bir tatlı kaşığı kadar tuzumuzu ekleyelim. Biraz daha su ilave edeceğiz.
kıvamını ayarladıktan sonra peynirini ekleyeceğiz çok az bir malzemeyle çok basit bir yemek çok basit bir öğün ama çok incelik isteyen bir yemek evet özellikle peynirimiz şu şekilde çeçil peyniri kolot peyniri Karadeniz’de olan veya telli peynir hiç bulamazsınız Taze kaşar peyniri ile yapılır ama esası orijinal peynirimiz budur Artık bütün marketlerde de çeçil peyniri olarak da hani bir benzerini bulabilirsiniz. Bu zamanın en büyük özelliği peynirinin güzel olması V6 Her zamanki gibi yine çok kısık ateşte olacak. Peynirler içinde eriyene kadar daha karıştırmadan peynirini koyduktan sonra daha karıştırmadan kendi kendine peynir erimesine o zaman iyice demlenmesini sağlıyoruz. Gördüğünüz gibi peyniri kesinlikle mümkün değil kesiyorsunuz. Evet kutlamamız hazır. Yapacak olanlara kolay gelsin diyorum.
Evet mis gibi Karadeniz mıhlaması yöremizin yemeye hazırdır. Yeni tarifler ile görüşmek üzere …

mıhlama yapımı
mıhlama

 

Mıhlama Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-02-11 15:54:52
2018-05-28 17:02:34
2018-05-28 17:01:33